TÝMOVÁ SPOLUPRÁCE

Schůzky projektu jsou vedeny formou brainstormingu s participací všech účastníků. Cílem je zejména v počátcích podpořit jednotlivce ve výběru správného tématu závěrečné práce stejně jako vytvoření vhodné metodologie a postupu řešení. Projekt udržuje též velmi dobré vztahy s ostatními projekty (příkladem jest projekt Optimalizace přepravy zboží s využiam inteligentních dopravních systémů).
ŘEŠENÍ AKT. PROBLÉMŮ

Cílem projektu je zapojit studenty do řešení témat, která jsou aktuální a to nejen v rámci ČR. V současné době se jedná zejména o problematiku komunikace mezi vozidly (V2X) nebo problematiku chytrých měst (Smart cities), která jde ruku v ruce s tzv. Internetem věcí (IoT), elektromobilitou apod. V minulosti projekt rovněž spolupracoval s Technologickou agenturou ČR (TAČR), která je jedním z dalších generátorů případných témat spojených s dopravní problematikou.
NOVÉ TECHNOLOGIE

Studenti by si během práce na projektu měli prohloubit své znalosti zejména v oboru telekomunikací a informačních technologií. Především IP sítě či mobilní sítě LTE/LTE-A představují širokou oblast potenciální seberealizace. Práce v týmu a zdokonalení soF-skills jsou brány jako samozřejmost. V rámci projektu je studentům umožněno, prostřednictvím exkurzí, nahlédnout i do zákulisí velkých projektů.
INDIVIDUÁLNÍ PŘÍSTUP

Vlastní iniciativa studentů je vřele vítána a podporována ze strany vedoucích odborným vedením práce a cennými radami získanými během praxe v nadnárodních firmách (France Telecom, MicrosoF, Telefonica, Kapsch,...) i projektech (Monitorování pohybu vozidel po leti štní ploše, Predikce obsazenosí parkovacích míst pro nákladní dopravu,...). Přístup vedoucích může být nastaven flexibilně potřebám studenta.

.