Dozorčí (kontakt)
Metro fandí Alešovi, Aleš fandí metru

Poslední aktualizace: 15. IV. 2011

Jedna z častých činností na projektu Krkonošské metro je ve znamení pragotronů. V souvislosti s probíhající rekonstrukcí železničních stanic Pardubice hlavní nádraží, Nymburk, Praha hlavní nádraží a Liberec projekt shromáždil množství zobrazovacího zařízení Pragotron a Solari Udine.

„Ještěrka“ odváží tabule Solari z nástupiště
Odvoz podchodových tabulí Solari

Během června 2008 se občanskému sdružení Krkonošské metro, s nímž projekt spolupracuje, podařilo získat několik kompletních tabulí Pragotron z podchodů hlavního nádraží. Tabule byly uloženy pro pozdější použití na fakultní dráze, kde by měly poskytovat cestujícím informace o spojích tak, jak je tomu zvykem na velkých nádražích.

Na začátku roku 2009 akce pokračovala i s tabulemi italského výrobce Solari. Ve spolupráci s obětavými a ochotnými zaměstnanci společnosti ČD-Telematika bylo zachráněno několik kompletních tabulí ze severního podchodu hlavního nádraží a všechny tabule z horní haly nádraží, tedy 4 kusy odjezdových tabulí a jedna příjezdová.

Na podzim roku 2010 byly ze starších i nových součástí vytvořeny dvě písmenné tabule pro instalaci Hlava 2 výtvarníka Jiřího ČERNICKÉHO. Jak probíhala výroba tabulí, se můžete přesvědčit v tomto videu:

Úvod Dopravní systémy a technika (DS) Management a ekonomika (ME) Automatizace a informatika (AI) Úspěchy projektu Lidé v projektu