Dozorčí (kontakt)
Metro fandí Alešovi, Aleš fandí metru

Poslední aktualizace: 2. XII. 2011

V předchozích letech jsme se soustředili především na materiálně-technické zabezpečení projektu, v posledním roce pak na zprovoznění získané techniky.

Podívejte se, co jsme již dokázali, a získejte inspiraci, čemu byste se v projektu mohli věnovat:

Významná ocenění

KrM převzalo ocenění za návrh řízení integrované a regionální železniční dopravy pomocí satelitního systému Galileo z rukou ministra dopravy Mgr. Pavla DOBEŠE.

Předání diplomu

Diplom z European Satellite Navigation Competition 2011

Krkonošské metro převzalo v pondělí 21.11.2011 ocenění v soutěži European Satellite Navigation Competition 2011 z rukou ministra dopravy, pana Mgr. Pavla DOBEŠE a personální manažerky a jednatelky společnosti BIC R&D, Brno Lenky KÜHROVÉ. Za KrM ocenění převzal generální ředitel Karel JAKUBŮ.

V pondělí 21.11.2011 byly v kongresovém sále NTM v Praze udíleny regionální ceny v soutěži European Satellite Navigation Competition 2011 pro Českou republiku. V tomto regionálním kole zvítězil návrh zařízení MEFID pro detekci epileptického záchvatu u dětí a zaslání konkrétní souřadnicové polohy získané ze satelitního systému Galileo do dispečinku záchranné služby (aby na přesně stanovené místo mohla vyjet sanitka s lékařem), které vyvíjí odborníci ze společnosti PRINCIP, spolu s lékaři dětské neurologické kliniky Fakultní nemocnice v Motole.

Mezi projekty renomovaných firem v oblasti výzkumu kosmických technologií, spojených se satelitním systémem Galileo, však uspěl i návrh Krkonošského metra, které připravuje řídicí systém pro integrované dopravní systémy a regionální železniční tratě, který bude také využívat i informací o poloze jednotlivých vozidel právě ze satelitního systému Galileo. Za tento návrh, jež by měl začít s realizací v příštím roce jsme získali čestné uznání a dárkový šek na poradenské služby společnosti BIC R&D Brno v ceně 2000,-€. Věříme, že tento úspěch napomůže k vybudování moderního a funkčního systému hromadné dopravy v Krkonoších, který připravujeme a jehož realizace se již blíží.

Úvod Dopravní systémy a technika (DS) Management a ekonomika (ME) Automatizace a informatika (AI) Úspěchy projektu Lidé v projektu