vloženo 6. května 2026 08:39
Ve dnech 13.–16. dubna 2026 absolvovali studenti 3. ročníků Gymnázia Evolution odbornou stáž na Fakultě dopravní ČVUT v Praze, a to v budovách Horská a Konvikt. Pro stážisty byl na jednotlivých katedrách připraven pestrý program, který je podle jejich zpětných vazeb výrazně namotivoval k dalšímu studiu na naší fakultě.
Na tyto aktivity navázaly i další návštěvy středoškoláků na Dopravce. Dne 22. dubna 2026 přivítala fakulta studenty 3. ročníků ze SOŠ Hradec Králové a dne 4. května 2026 studenty 3. ročníků z fakultní školy SPŠD v Motole. Exkurze probíhaly rovněž v prostorách budov Horská a Konvikt. Interaktivní program pro středoškoláky byl připraven v koordinaci Referátu strategie a vnějších vztahů a ve spolupráci s Katedrou dopravních prostředků, Katedrou letecké dopravy, Katedrou dopravní telematiky, Ústavem soudního znalectví v dopravě a týmem CTU Lions.
Věříme, že tyto aktivity přispějí k posílení zájmu středoškoláků o studium dopravních oborů na Fakultě dopravní ČVUT v Praze.
student zaměstnanec uchazeč odborná veřejnost absolvent