Kája je studentkou Fakulty dopravní ČVUT ve druhém ročníku magisterského studia na oboru DS – Dopravní systémy a technika, který by ráda v průběhu následujícího roku zakončila úspěšnými inženýrskými státnicemi.
Po absolvování bakalářského programu DOS pro ni navazující specializace byla jasnou volbou, přestože se již v průběhu studia setkala s praxí díky pracovní příležitosti ve společnosti DIPRO, která se zabývá projektováním městských komunikací, silnic, dopravních ploch, tramvajových tratí či inženýrských sítí.
Aktuálně se účastní trainee programu na pozici dopravního inženýra na Letišti Václava Havla Praha, což potvrzuje, že doprava je komplexním oborem zahrnujícím široké spektrum činností a disciplín.
„Pozice dopravního inženýra v letištním prostředí je skvělým příkladem toho, jak lze spojit studium neleteckého oboru s fascinujícím světem letectví. I odborníci z jiných oblastí jsou na letišti nezbytní, jelikož přinášejí nové perspektivy a inovativní řešení, která pomáhají zlepšovat a optimalizovat dopravní procesy v tomto dynamickém prostředí.“
V rámci studia na fakultě také Kája působí v zájmovém klubu eFDrive, který kromě studentských a fakultních akcí organizuje také seznamovací kurz UZEL pro nově příchozí studenty. V klubu působila rok na pozici předsedkyně, což jí přineslo mnoho cenných zkušeností.
Maky je studentkou doktorského studia Fakulty dopravní ČVUT v Praze. Od nástupu na fakultu se věnovala oboru Dopravní systémy a technika (v bakalářském studiu DOS, v magisterském DS). Ve svém studiu se věnuje zejména veřejné hromadné dopravě, a to konkrétně zpracování dat z provozu VHD jako jsou cestovní rychlost a spolehlivost. Během studia si vyzkoušela také půl roku v Budapešti v rámci programu Erasmus.
Během studia magisterské programu se také zapojila do praxe, kdes e věnovala consultingu a tvorbě strategií pro obce v oblasti veřejné dopravy a veřejného prostranství. Nyní se v praxi věnuje zabezpečovacím systémům zejména pro tramvajovou dopravu v ČR i v zahraničí jako System Architect ve firmě Mathrail.
„Ve škole jsem poznala spoustu skvělých lidí a díky společné části studia v prvním ročníku jsem měla možnost si pořádně rozmyslet, kterým směrem bych se chtěla ubírat. Jsem ráda, že v doktorském studiu i v praxi mohu pokračovat v dopravním inženýrství a věnovat se oboru, který mě baví a naplňuje.“
Na fakultě Maky (stejně jako Kája Honkeová) působí v zájmovém klubu eFDrive, kde si několikrát vyzkoušela i pozici organizátora seznamovacího kurzu UZEL. Tyto zkušenosti poté využila v rámci funkce prezidentky Studentské unie ČVUT. Působila také na pozici studentské senátorky, a to jak v Akademickém senátu fakulty, tak jako zástupce ČVUT FD v Akademickém senátu ČVUT v Praze.
Honza je studentem prvního ročníku magisterského studia programu Provoz a řízení letecké dopravy, na který navazuje po vystudování bakalářského studia se specializací Letecká doprava na Fakultě dopravní ČVUT v Praze.
Tento obor si vybral záměrně, protože mu umožňuje propojit jeho vášeň pro letectví s odbornými znalostmi a dovednostmi, potřebnými pro řízení a optimalizaci letového provozu. Je aktivním členem CNS/ATM laboratoře, která se specializuje na komunikační, navigační a dohledové systémy a postupy řízení letového provozu. V této laboratoři se podílí na výzkumu a projektech, které přispívají k rozvoji a modernizaci leteckých technologií. Práce v laboratoři mu umožňuje získávat cenné praktické zkušenosti a lépe porozumět tomu, jak technologie podporují bezpečnost a efektivitu leteckého provozu. Věří, že mu nabyté znalosti a zkušenosti pomohou v praxi na pozici řídícího letového provozu, nebo na jiné pracovní pozice v oblasti letectví.
Kromě studia se Honza aktivně věnuje organizaci různých akcí pro Fakultu dopravní i pro studentský klub eFDrive. Podílí se na plánování a realizaci událostí, které propojují studenty, odborníky a širší veřejnost a přispívají k obohacení univerzitního života.
Petr je studentem doktorského studia Fakulty dopravní ČVUT, kde se specializuje na rozvoj letištní infrastruktury a procesů v rámci programu Provoz a řízení letecké dopravy. Na fakultě úspěšně dokončil bakalářské i magisterské studium a jeho zájem o leteckou dopravu ho motivoval pokračovat v tomto směru i nadále.
„Studium na Fakultě dopravní mi poskytlo široký rozhled v oblasti letectví, umožnilo mi navázat cenné kontakty s odborníky z praxe a získat náhled do reálného provozu. Během studia jsem se naučil, mimo širokého spektra znalostí, hlavně kritickému myšlení a kreativnímu přístupu k řešení problémů, což mi otevřelo nové možnosti pro profesní, ale i osobní rozvoj. Takovéto schopnosti využívám každý den při své práci i v běžném životě.“
V rámci svého studia se Petr zapojuje nejen do dění na fakultě, ale měl také možnost nahlédnout do praxe prostřednictvím trainee programu na Letišti Václava Havla Praha, kde se věnoval analýze a zpracování dat z leteckého provozu. Tuto zkušenost následně rozvinul v pracovní příležitost a nyní zde působí na pozici letištní inženýr – analytik.