Granty a projekty

informace pocházejí z univerzitní databáze V3S

Řešitel:
Spoluřešitelé:
Anotace:
Projekt se zaměřuje na prohloubení přeshraniční spolupráce subjektů, jichž se týká cestovní ruch a dopravní obslužnost na území Českého a Saského Švýcarska. Konkrétně jde o partnery projektu, jimiž jsou univerzitní instituce odborně zaměřené na dopravu - Fakulta dopravní Českého vysokého učení technického a TU Dresden, Professur für Bahnverkehr, öffentlicher Stadt- und Regionalverkehr. Jako partneři bez finančního příspěvku budou do projektu zapojeny Správa národního parku České Švýcarsko a Regionalverkehr Sächsische Schweiz-Osterzgebirge. S partnery projektu budou spolupracovat dopravní svaz Verkehrsverbund Oberelbe (VVO), Doprava ústeckého kraje, obce Tisá a Bad Schandau. Základním cílem projektu je rozvinout vzájemnou spolupráci všech subjektů v dotčeném regionu, která povede k posílení důvěry a ke společnému řešení situací vyplývajících z mnohdy protichůdných snah o ochranu přírody a zároveň o posílení cestovního ruchu. Hlavní řešená témata budou: Počty návštěvníků na území národních parků a možnosti jejich regulace Dopravní obsluha dotčeného území, podíl veřejné a individuální automobilové dopravy Doprava v klidu na území obcí – kapacity, regulace Veřejná doprava – kvalita, propojení české a saské části, kapacita, přestupní uzly, jednotný tarif, informovanost cestujících
Pracoviště:
Rok:
2024 - 2027
Program:
Interreg Česko – Sasko 2021-2027 - 100716900

Řešitel:
Ing. Milan Sliacky, Ph.D.
Anotace:
Projekt je realizován partnery CEDA Maps, XT-Card, T-Mapy, ČVUT a VŠE. Je zaměřen na analýzu dat produkovaných systémy veřejné dopravy běžně provozovaných v rámci dopravní obslužnosti integrovaných dopravních systémů. Unikátnost přístupu spočívá ve využití kombinace datových zdrojů multimodálního plánovače, systému dispečinku a zúčtovacího systému, a tudíž schopnosti přiřazovat transakční a další informace ke konkrétnímu spoji ve skutečném čase jízdy. V rámci projektu vznikne několik SW, které umožní data ukládat, analyzovat a predikovat dopravní poptávku (i na základě mimořádností v dopravě, hromadných akcích apod.), vznikne nástroj typu manažerského informačního systému a celé řešení bude ověřeno provedením poloprovozu v prostředí konkrétního organizátora integrovaného dopravního systému (za asistence Laboratoře OIS FD ČVUT).
Pracoviště:
Rok:
2020 - 2022
Program:
Program na podporu aplikovaného výzkumu, experimentálního vývoje a inovací v oblasti dopravy - DOPRAVA 2020+

Řešitel:
Ing. Milan Sliacky, Ph.D.
Spoluřešitelé:
doc. Ing. Petr Bouchner, Ph.D.
Anotace:
The project aims to develop a service for standardization and certfication of MaaS-Components to cites and MaaS component providers. The service will consist of a MaaS-Component Certificate and a MaaS-Planning and Assessment Tool that can be used for cooperative planning and value creation between Cities and MaaS Component Providers.
Pracoviště:
Rok:
2020 - 2020
Program:
European Institute of Innovation & Technology

Řešitel:
Ing. Petr Bureš, Ph.D.
Spoluřešitelé:
Ing. Mert Aksaç; Ing. Bc. Vladimír Faltus, Ph.D.; Ing. Jiří Růžička, Ph.D.; Ing. Milan Sliacky, Ph.D.
Anotace:
Implementation of a study addressing the development of a European ITS Framework Architecture for the provision of interoperable Intelligent Transport Systems.
Pracoviště:
Rok:
2017 - 2021
Program:
CEF - Nástroj pro propojení Evropy - MOVE/C3-2016-405

Řešitel:
Ing. Jindřich Borka, Ph.D.
Spoluřešitelé:
doc. Ing. Pavel Hrubeš, Ph.D.; Ing. Milan Sliacky, Ph.D.
Anotace:
Použití metod nelineární regrese, metod dataminingu pro provedení analýzy dat v odbavovacím systému dopravce - Českých drah, a.s. Analýza dat - kauzalita, vztahy výstupních dat k datům na vstupu - dopady změny tarifu, obchodních nabídek, způsobu odbavení na celkové tržby a výkony dopravní společnosti.
Pracoviště:
Rok:
2015 - 2015
Program:
Studentská grantová soutěž ČVUT - SGS15/104/OHK3/1T/16

Řešitel:
doc. Ing. Zdeněk Lokaj, Ph.D., LL.M.
Spoluřešitelé:
doc. Ing. Pavel Hrubeš, Ph.D.; Ing. Milan Sliacky, Ph.D.; Ing. Martin Šrotýř, Ph.D.
Anotace:
Cílem projektu je stanovení a dodržování technických standardů, které zajistí nejen funkčnost, ale zejména další modulární rozšiřování systémů ITS. Tímto přístupem budou moci být rozšiřovány systémy ITS bez dodatečných finančních nároků na překonání technických bariér a dojde tak k zefektivnění vložených finančních prostředků. Výsledky projektu pomohou řešit většině subjektů veřejného sektoru problémy nejen technického posouzení, ale také ekonomického hodnocení systémů a služeb ITS navrhovaných k realizaci. Pro vzájemnou kompatibilitu a spolupráci jednotlivých systémů ITS, a tím i dopravních systémů, nesmí být vytvořeny žádné informační, komunikační a systémové bariéry mezi členskými státy, ani ve vnitřní struktuře jednotlivých členských států. Měla by být využívána jednotná, otevřená architektura s jasnými standardy tak, aby na ní mohly být postaveny současné, ale i budoucí systémy celé EU. Tím budou z technického hlediska existovat společné výchozí předpoklady pro rychlý rozvoj trhu systémů ITS jako celku.
Pracoviště:
Rok:
2015 - 2016
Program:
BETA: Program veřejných zakázek ve výzkumu, experimentálním vývoji a inovacích pro potřeby státní správy