info k situaci na Ukrajině
logo ČVUT FD

Akce a události na FD

JIŽ USKUTEČNĚNÉ
ilustrační obrázek k Zahájení vernisáže studentských návrhů veřejného prostranství univerzitního kampusu Albertov

Zahájení vernisáže studentských návrhů veřejného prostranství univerzitního kampusu Albertov

11.1.2024 - 2.2.2024

Aktuálně neutěšený prostor kampusu Albertov, kde se nachází několik pracovišť jak ČVUT v Praze, tak i Univerzity Karlovy, se stal předmětem případové studie sdílených zón pro studentky a studenty z Fakulty dopravní a Fakulty stavební ČVUT v Praze. Její výstupy si může veřejnost prohlédnout na výstavě studentských návrhů.

Od 1. 1. 2024 je koncept sdílené zóny (shared space) začleněn do Zákona č. 361/2000 Sb. o provozu na pozemních komunikacích, což je výsledek práce odborníků ČVUT v Praze, Ing. Vojtěcha Novotného, Ph.D. (ČVUT FD), a doc. Ing. arch. Karla Hájka, Ph.D. (ČVUT FSv), kteří mimo jiné prokázali důležitost propojování jednotlivých oborů za účelem zvyšování kvality života nás všech

Návrhy studentů na revitalizaci kampusu Albertov v souladu s principy sdílených zón bude možné zhlédnout denně od 11. 1. 2024 v budově Fakulty dopravní ČVUT v Praze (Horská 3, 4. patro budovy B) až do 2. 2. 2024, kdy mimo jiné Fakulta dopravní pořádá Den otevřených dveří.

Podrobnější informace o sdílené zóně najdete na www.sdilenazona.cz.


ilustrační obrázek k Křeslo pro hosta - Mgr. Martin Kupka

Křeslo pro hosta - Mgr. Martin Kupka

19.10.2023

Ve čtvrtek 19. října 2023 od 14.00 hod. proběhne další z rozhovorů z cyklu Křeslo pro hosta. Pozvání tentokrát přijal současný ministr dopravy Mgr. Martin Kupka. Můžete se těšit na přátelskou diskuzi, kterou povede děkan Fakulty dopravní prof. Ondřej Přibyl. Diskutovat budou nejen o budoucnosti dopravy, ale samozřejmě bude prostor i na vaše dotazy.

Akce proběhne v Respiriu budovy CIIRC - ČVUT (Jugoslávských partyzánů 3, 160 00 Praha 6).

Vstup na akci je zdarma, registrace předem není nutná. Těšíme se na společné setkání s vámi.


ilustrační obrázek k Kompetenční centrum - spolupráce FD a AŽD

Kompetenční centrum - spolupráce FD a AŽD

19.4.2023

Děkan Fakulty dopravní ČVUT v Praze prof. Ing. Ondřej Přibyl, Ph.D. a generální ředitel společnosti AŽD Ing. Zdeněk Chrdle 19.4.2023 podepsali smlouvu o spolupráci při zřízení a využívání Kompetenčního centra, které bude vybudováno v železniční stanici Dětenice.

Kompetenční centrum bude moderním prostorem, které bude sloužit jako výukové centrum s výukovými programy fakulty. Studenti a odborníci budou mít tak možnost převést své znalosti, vědomosti a nápady do praxe. Součástí bude také externí výstavní plocha prezentující nejnovější produkty společnosti AŽD. Zde budou instalovány nejmodernější venkovní prvky zabezpečovacích, sdělovacích a komunikačních technologií.

Aktuálně byly zahájeny projekční práce a s výstavbou by se mělo začít do měsíce. Kompetenční centrum by mělo být v železniční stanici Dětenice slavnostně otevřeno v prvním čtvrtletí roku 2024.

Fotografie

fotografie podpis smlouvy 1, 2023 fotografie podpis smlouvy, 2023 fotografie podpis smlouvy, 2023

ilustrační obrázek k Pozvánka na prezentaci projektů s leteckým zaměřením

Pozvánka na prezentaci projektů s leteckým zaměřením

14.11.2022

Ústavy Fakulty dopravní Vás zvou na akci Poznej svého vedoucího projektové výuky, která se koná 14. 11. od 18:30 na Ústavu letecké dopravy. Akce je zaměřena na projekty projektové výuky ve specializaci LED a pro studijní programy PIL a TUL, primárně pro druhé ročníky, ale vítáni jsou všichni studenti i zaměstnanci. Budou nejen představeny všechny studentské projekty s leteckým zaměřením, což může pomoci při správném rozhodování o volbě projektu, ale hlavně bude možné diskutovat o všech možných tématech tak dlouho, jak bude potřebné. Občerstvení zajištěno. Těšíme se na Vás.

Další informace na Facebooku.

plakát akce Poznej svého vedoucího 2022


ilustrační obrázek k Křeslo pro hosta – prof. Ing. Petr Moos, CSc.

Křeslo pro hosta – prof. Ing. Petr Moos, CSc.

10.11.2022

Zveme vás na první setkání v rámci nového cyklu Křeslo pro hosta přivítá zakladatele Fakulty dopravní ČVUT v Praze, dopravního experta a bývalého ministra dopravy, prof. Ing. Petra Moose, CSc. Těšte se na výlet do historie vzniku fakulty a mnoho dalšího inspirativního povídání. Akce proběhne 10. listopadu 2022 od 15:00 v přednáškové místnosti F210.

Další informace na Facebooku.

Videozáznam z této akce:

nahled z videa


ilustrační obrázek k VědaFest

VědaFest

8.9.2021

VědaFest (www.vedafest.cz) se bude konat kontaktní formou ve středu 8. září 2021 od 8.30 do 18.30 hodin na Vítězném náměstí (travnatá plocha) v pražských Dejvicích. Akce je určena pro žáky středních a základních škol, ale i pro veřejnost. Jedná se o společný projekt ČVUT v Praze, VŠCHT Praha a Domu dětí a mládeže hl. m. Prahy, kteří akci organizačně a programově zajišťují. Významným vystavovatelem je také Univerzita Karlova a mnoho dalších vysokých škol, ústavy Akademie věd ČR, Armáda ČR, ZOO Praha a další instituce.

Stánek Fakulty dopravní

MotoStudent

Seznámíte se zástupci studentského závodního teamu CTU Lions a pokocháte se s jejich motocyklem. Budete se moct na vlastní oči přesvědčit, jak vypadají silniční závodní motocykly podobné kategorii Moto3 vyvíjené na ČVUT, se kterými se závodí na světových okruzích v rámci studentských soutěží Motostudent a MotoEngineering Cup.

Dopravní simulátor

Vyzkoušíte si Dopravní simulátor, budete mít příležitost řídit vozidlo na speciálním simulátoru, který potěší jak malé, tak i velké návštěvníky. Simuluje řízení v provozu, takže si budete moci vyzkoušet, jaké to je být řidičem a řešit různé situace, které se během jízdy mohou přihodit.


ilustrační obrázek k Mezinárodní soutěž Motostudent 2019/2021

Mezinárodní soutěž Motostudent 2019/2021

31.7.2021 - 1.8.2021

Závodní tým Fakulty dopravní ČVUT v Praze CTU Lions se zúčastnil mezinárodní soutěže Motostudent 2019/2021 ve španělském Aragonu, kde představil svůj nový prototyp elektrického závodního motocyklu EVO 2.0 Electric. V konkurenci dalších 45 studentských týmů z celého světa, které závodily se svými prototypy elektrických závodních motocyklů, obsadil jako jediný český univerzitní tým celkové 12. místo. 

Studenti Fakulty dopravní ČVUT v Praze se svým týmem CTU Lions úspěšně reprezentovali Českou republiku na mezinárodní soutěži Motostudent, která vyvrcholila o tomto víkendu ve španělském Aragonu. Jedná se o mezinárodní soutěž studentských týmů, která je vyvrcholením dvouleté sezóny, během níž jednotlivé týmy navrhují, ověřují, testují a staví vlastní prototyp závodního motocyklu, se kterým se nakonec utkají na závodech. 

„V aktuální sezoně 2019/2021 se náš tým účastnil kategorie elektrických motocyklů. Přestože to pro nás byla již druhá elektrická motorka, museli jsme se hodně učit a vypořádat se s úplně novými problémy, jako je návrh akumulátorů anebo nekonvenční konstrukce, která je jiná než u motocyklu se spalovacím motorem,“ říká Josef Svoboda, konstruktér týmu CTU Lions.

Soutěž probíhala od roku 2019 a týmy postupně odevzdávaly povinné dílčí technické zprávy o návrhu, vývoji a softwarovém ověřování (simulacích a výpočtech). Součástí zprávy je také business plán pro malou až středně velkou firmu. Vrcholem soutěže byl několikadenní event na španělském okruhu Motorland Aragon, kde probíhá postupně statická zkouška, která je součástí přejímky, a ověřovala bezpečnost konstrukce, následovaná dynamickou zkouškou, při které profesionální jezdci zkoušeli chování motocyklu. Součástí dynamických zkoušek byl test brzdění, akcelerace, jízda zručnosti a maximální rychlost. Poslední disciplínou byl závod na okruhu, který se po vzoru velkých cen dělil na kvalifikaci a hlavní závod. Výsledné umístění týmu v soutěži určily úspěchy ve všech disciplínách, tj. kvalita odevzdaných technických zpráv, technické parametry motocyklu a samozřejmě také jeho umístění v závodu.

Letošní motocykl studentů Fakulty dopravní ČVUT EVO 2.0 Electric je druhým plně elektrickým prototypem týmu CTU Lions. Stroj má maximální výkon 26 kW a akumulátor o kapacitě přibližně 7 kWh, což umožňuje dojezd 50–70 km v nejostřejším závodním tempu. Kvůli tematickému přesahu do konstrukce elektrického vozidla jsou v týmu zapojeni také studenti Fakulty strojní ČVUT a Fakulty elektrotechnické ČVUT, kteří pomáhají s elektrickými a konstrukčními prvky motocyklu. Celkově má tým 11 členů.  

„Na EVO 2.0 Electric naši studenti úspěšně otestovali technické inovace v konstrukci rámu, baterie, předních brýlí, převodovky a orientace motoru v motocyklu. Proti předchozím generacím navíc posunuli ještě dále výrobu vlastních komponentů a celých systémů. Jsme na ně právem hrdí, co v mezinárodní konkurenci dokázali,“ říká Petr Bouchner, proděkan pro vědu a výzkum Fakulty dopravní ČVUT.  

Během finálního eventu prošel tým CTU Lions se svým prototypem EVO 2.0 Electric všemi technickými přejímkami a na závodním okruhu se kvalifikoval do hlavního závodu společně s 20 nejlepšími týmy. V konkurenci 45 týmů z celého světa studenti ČVUT dosáhli na 8. místo v hodnocení technické inovace, 15. místo v závěrečném závodě a celkově tak obsadili 12. místo. 

Motocykl se bude dále účastnit různých závodů seriálu Moto Engineering Cup a samozřejmě bude k vidění na řadě akcí, kterých se Fakulta dopravní ČVUT účastní. „Jeho jízdní vlastnosti a konstrukce byly na závodech chváleny profesionálními testovacími jezdci, takže očekáváme, že v příštích letech dosáhne dalších úspěchů,“ dodává doc. Ing. Pavel Hrubeš, Ph.D., děkan Fakulty dopravní ČVUT.

Fotografie

fotografie, poskytl Ústav K616 fotografie, poskytl Ústav K616 fotografie, poskytl Ústav K616 fotografie, poskytl Ústav K616 fotografie, poskytl Ústav K616

ilustrační obrázek k Kariérní den Fakulty dopravní

Kariérní den Fakulty dopravní

8.4.2020

Ve středu 8. dubna 2020 se uskuteční třetí ročník Kariérního dne. Vzhledem k omezením díky koronaviru proběhne tentokrát on-line verze. Studenti mohou získat představu o svém budoucím zaměstnání nebo rovnou brigádu ve svém oboru.

stránky kariérního dne


ilustrační obrázek k Moto Engineering Cup 2019 Moto E a Moto P

Moto Engineering Cup 2019 Moto E a Moto P

15.11.2019 - 17.11.2019

A je to tady! Okruh Barcelona-Catalunya dobyt!! CTU Lions se zúčastnili závodu Moto Engineering Cup 2019 Moto E a Moto P. Benzínová motorka dojela závod bez problémů, včetně celé startovací procedury. U elektrické motorky jsme za účelem šetření energie vynechali úvodní zaváděcí kolo a do zahřívacího kola jeli přímo z boxů. Naší konkurenci se nedařilo - některé motorky vůbec nenastoupily do závodu a další ho z různých důvodů nedokončily - pády a poruchy motoru. Naši kluci tak skončili v obou rozjížďkách s benzinovou motorkou na třetím a s elektrickou na druhém místě.

Děkujeme moc všem, kteří nám drželi palce a pěsti, ČVUT a všem dalším, kdo nás podporují!

P.S.: Uvidíme se na dni otevřených dveří od 9:00 22.11.2019 v budově Horská FD ČVUT na Albertově. CTU Lions Racing Team

Fotografie

fotografie, poskytl Ústav K616 fotografie, poskytl Ústav K616 fotografie, poskytl Ústav K616 fotografie, poskytl Ústav K616 fotografie, poskytl Ústav K616

ilustrační obrázek k Kariérní den Fakulty dopravní

Kariérní den Fakulty dopravní

9.4.2019

V úterý 9. dubna se uskuteční od 9 hodin na budově Horská druhý ročník Kariérního dne. Studentům se budou nabízet možnosti jejich budoucího uplatnění, pro zaměstnance pak možnost propojení jejich současné činnosti s praxí resp. možnost nalezení strategického partnera pro výzkumné či projektové záměry. Bude zde i velký prostor pro prezentaci jednotlivých ústavů, ať už směrem k našim studentům, tak i právě k firmám, které se této akce zúčastní.


ilustrační obrázek k Workshop IPR a Fakulty dopravní

Workshop IPR a Fakulty dopravní

4.12.2018

Chcete říci svůj názor na řešení dopravních problémů v Praze, tak neváhejte a přijďte 4.12.2018 v 17:00 do CAMPu (Vyšehradská 51, Praha 2) na společný workshop IPR Praha a Fakulty dopravní.

pozvánka na akci


ilustrační obrázek k UZEL, PRVNÍ MÍLE STUDIA PRO DOPRAVÁKY

UZEL, PRVNÍ MÍLE STUDIA PRO DOPRAVÁKY

28.9.2018 - 1.10.2018

UZEL je jediným seznamovacím kurzem na Fakultě dopravní. Pořádají ho členové klubu eFDrive a studenti Fakulty dopravní. Na UZLU se dozvíš o tom, jak to na škole chodí, o předmětech, které tě čekají, kde co a jak zařídit, kde získáš rady a tipy, a hlavně se seznámíš se svými budoucími spoluputovníky.

mnohem více informací naleznete na webových stránkách UZLU


ilustrační obrázek k Prague Aerospace Summer 2017

Prague Aerospace Summer 2017

11.9.2017 - 15.9.2017

Ústav letecké dopravy pořádá od 11. do 15. září letní školu Prague Aerospace Summer 2017. Máte-li zájem se zúčastnit, tak nás neváhejte kontaktovat na e-mail: vittek@fd.cvut.cz.

pozvánka na akci


ilustrační obrázek k Výstava České vozy velkých cen

Výstava České vozy velkých cen

9.6.2017 - 11.6.2017

ČVUT v Praze Fakulta dopravní pořádá již třetí unikátní výstavu českých automobilů na své akademické půdě, a to ve dnech 9. až 11. června 2017. Výstava se uskuteční v historických prostorách dvora budovy Konviktská 20, Praha 1. K vidění budou automobily konstruované pro závody jak na okruzích, tak rallyové, historické i z posledních let.

další informace na webových stránkách výstavy


ilustrační obrázek k Modernizace a novostavba trati Praha-Veleslavín - Praha-Letiště Václava Havla

Modernizace a novostavba trati Praha-Veleslavín - Praha-Letiště Václava Havla

16.2.2017

Veřejná prezentace a diskuse ke zpracování projektové dokumentace k Modernizaci a novostavbě trati Praha-Veleslavín - Praha-Letiště Václava Havla. Pořádá SŽDC, s.o. ve spolupráci s METROPROJEKT Praha, a.s. a naší fakultou.

pozvánka na akci


ilustrační obrázek k UZEL, první míle studia pro dopraváky

UZEL, první míle studia pro dopraváky

22.9.2016 - 25.9.2016

Chystáte se do prvního ročníku na ČVUT Fakultu dopravní? Právě pro vás je tady jediný seznamovací kurz Fakulty dopravní - UZEL. Seznamovák pořádají současní studenti dopravky pod záštitou Studentské unie ČVUT. Pokud chcete svůj vysokoškolský život začít jinak, než na první přednášce, kde nikoho nebudete znát, je pro vás UZEL jako stvořený. Máme připravených spoustu týmových a seznamovacích her, přednášek o tom, jak to chodí na fakultě a tipů, jak si užít studentský život na kolejích i mimo ně se studentským kluby. Starší studenti vám poradí s každou maličkostí, která vás jen napadne.

Celá akce proběhne ve dnech 22. až 25. září 2016 v Rekreačním středisku Máj, Plasy. Program začíná již společnou cestou vlakem s organizátory z Prahy do kempu. Seznámíte se s novými spolužáky, se kterými se budete ještě dlouho potkávat – přímo ve škole, na kolejích, v rámci studentských klubů i všude jinde. Svou účast jako hosté přislíbili vyučující a lidé z vedení fakulty a také aktivní členové ze Studentské unie ČVUT. Vrcholem programu UZLU je postavit most přes potok, ale smyslem UZLU je spálit mosty za středoškolským životem a vykročit pravou nohou do toho vysokoškolského. Organizátoři sice chystají drobné odměny pro ty nejúspěšnější soutěžící, ale na všechny čeká spousta nových kamarádů a zážitků na celý život.

S jakýmkoli dotazem se můžete obrátit přímo na organizátory na adrese: uzel@su.cvut.cz. Všechny další informace najdete na stránkách UZLU. Tak dlouho neváhejte a hlaste se, kapacita je omezená.

mnohem více informací naleznete na webových stránkách UZLU


ilustrační obrázek k Prohlášení žst. Martinice v Krkonoších kulturní památkou 16.7.2016

Prohlášení žst. Martinice v Krkonoších kulturní památkou 16.7.2016

16.7.2016

V sobotu 16. července 2016 se koná oslava prohlášení komplexu žst. Martinice v Krkonoších kulturní památkou. Naše fakulta se aktivně podílela na celém procesu získání památkové ochrany a slavnostní prohlášení se koná pod záštitou pana děkana prof. Dr. Ing. Miroslava Svítka, dr. h. c.

pozvánka na akci


ilustrační obrázek k Český kabriolet a kupé v průběhu století

Český kabriolet a kupé v průběhu století

17.6.2016 - 19.6.2016

Ve dnech 17.-19.6.2016 pořádá naše fakulta jedinečnou výstavu s názvem Český kabriolet a kupé v průběhu století. Na historickém dvoře ČVUT FD, Konviktská 20, Praha 1 můžete vidět desítky unikátních vozidel od českých výrobců a designérů.
Vstup je zdarma, tak neváhejte a přijďte se podívat.

další informace na webových stránkách výstavy


ilustrační obrázek k Cyklojízda s děkanem a primátorkou města Děčína

Cyklojízda s děkanem a primátorkou města Děčína

1.6.2016

Za účasti děkana Fakulty dopravní a primátorky města Děčína se v Děčíně uskuteční sportovně-kulturní akce. Poznávejte krásy děčínské přírody a zároveň udělejte něco i pro svoje zdraví. Doplnit energii si pak můžete na závěrečné Grillparty.
Kdy a kde: 1.6.2016 start v 10:00 od Zámecké sýpky, Děčín.

pozvánka na akci


ilustrační obrázek k Slavnostní adventní koncert Fakulty dopravní

Slavnostní adventní koncert Fakulty dopravní

29.11.2015

V první adventní neděli 29.11.2015 proběhl slavnostní večer Fakulty dopravní. V prostorách Betlémské kaple byly nejdříve děkanem prof. Miroslavem Svítkem předány Gerstnerovy medaile. Mezi oceněnými akademiky byli Prof. Tomáš Zelinka, doc. Daniel Hanus, doc. Jaroslav Machan, prof. Jindřich Šachl a  prof. Pavel Přibyl. Ve druhé části večera proběhl slavnostní koncert Petite messe solennelle G.A. Rossiniho. Pod vedením dirigentky Miriam Němcové vystoupili Lucie Prokopová soprán; Anita Jirovská alt; Václav Cikánek tenor; Jakub Hrubý bas; prof. Jaroslav Šaroun klavír; Přemysl Kšica harmonium a sbor.

Video sestřih z této unikátní akce.

 


ilustrační obrázek k Prezentace projektů Ústavu mechaniky a materiálů

Prezentace projektů Ústavu mechaniky a materiálů

20.11.2015

Ústav mechaniky a materiálů Vás srdečně zve na prezentaci svých studentských projetků, laboratoří a další činnosti. Prezentace se koná v pátek 20.11. od 10:00 v zasedací místnosti na Florenci.

pozvánka na akci


ilustrační obrázek k Oslavy 20 let ČVUT v Děčíně

Oslavy 20 let ČVUT v Děčíně

14.10.2015 - 16.10.2015

Při příležitosti oslav založení děčínského pracoviště ČVUT Vás zveme na mimořádnou akci ve dnech 14. - 16. října, kde Vám představíme výuku, vědu a výzkum probíhající na všech součástech ČVUT FJFI a ČVUT FD. Na velkém sále v naší budově můžete navštívit interaktivní výstavu věnovanou oběma fakultám. Na malém sále se můžete zúčastnit krátkých přednášek, které populární formou představí některá témata z našich oborů. Výstava i přednášky jsou přístupné jak pro širokou veřejnost, tak pro organizované skupiny ze středních i základních škol.

další informace na webových stránkách oslav


ilustrační obrázek k Cyklojízda s děkanem 2015

Cyklojízda s děkanem 2015

18.6.2015

Za účasti děkana Fakulty dopravní pana profesora Svítka se v Děčíně uskuteční sportovně-kulturní akce Cyklojízda s děkanem. Poznávejte krásy děčínské přírody a zároveň udělejte něco i pro svoje zdraví. Doplnit energii si pak můžete na závěrečné Grillparty.

pozvánka na akci

Kdy a kde: 18.6.2015 start v 9:30 z parkoviště ČVUT FD, Děčín.


ilustrační obrázek k Exkurze do Czech Aviation Training Centre

Exkurze do Czech Aviation Training Centre

14.5.2015

Ústav letecké dopravy organizuje, pro studenty a doktorandy Fakulty dopravní, exkurze do výcvikového střediska Czech Aviation Training Centre (CATC) v Praze Ruzyni ve dnech 14.5. a 2.6.2015. Zajemci se musí včas zaregistrovat!

pozvánka na akci


ilustrační obrázek k Beseda nejen s děkanem

Beseda nejen s děkanem

24.6.2014

Dne 24.6.2014 od 14:00 v B005 (Horská) se uskuteční beseda nejen s děkanem, ale i zástupci ústavů k tématu VYHODNOCENÍ ANKETY za zimní semetr 2013/2014. Přijďte říct svůj názor.

pozvánka na akci


ilustrační obrázek k Pozvánka na koncert

Pozvánka na koncert

18.6.2014

Vážení přátelé, dovolujeme si vás všechny pozvat na KONCERT v katedrále sv. Víta na Pražském hradě, jenž se uskuteční ve středu 18.června 2014 od 17 hodin. Vstup je volný. Tento koncert pořádá každoročně Fakulta dopravní na závěr zde přednášených technických předmětů.

K účasti vás zve rektor Petr Konvalinka, přednášející Rudolf Pohl a Hana Najzarová za Klub EFDRIVE.

pozvánka na koncert


ilustrační obrázek k Pozvánka na koncert

Pozvánka na koncert

11.6.2014

Přijměte pozvánku na výjimečný koncert pořádaný jako projev partnerství Fakulty dopravní a Fakulty stavební za podpory Ústavu tělesné výchovy a sportu ČVUT v Praze. Partnerství našich fakult bychom rádi oslavili unikátním koncertem prof. Rodneyho Frienda a jeho žačky Julie Svěcené za klavírního doprovodu pana Václava Máchy, kteří zahrají skladby z pera S. Prokofjeva, C. Debussyho, W.A.Mozarta a dalších. Koncert se uskuteční dne 11.6.2014 od 19 hod. v prostorách Betlémské kaple. Z důvodů omezené kapacity sálu, Vás prosíme o rezervaci vstupenek na emailu. Potvrzení rezervace a informace o vyzvednutí vstupenek obdržíte nejpozději do 6.6. 2014 na Váš email.

Těšíme se na setkání s Vámi a věříme, že tento koncert bude pro nás všechny velkým uměleckým zážitkem a milým setkáním na závěr akademického roku.

pozvánka na koncert


ilustrační obrázek k Český motocykl v historii a současnosti

Český motocykl v historii a současnosti

21.3.2014 - 23.3.2014

ČVUT v Praze Fakulta dopravní pořádá unikátní interaktivní výstavu Český motocykl v minulosti i současnosti, která bude probíhat v historickém atriu fakulty v Konviktu ve dnech 21. - 23. března. Záštitu nad akcí převzal náměstek primátora hl. města Prahy Ing. Jiří Nouza.

pozvánka na výstavu

ČVUT v Praze Fakulta dopravní pořádá unikátní interaktivní výstavu Český motocykl v minulosti i současnosti, která bude probíhat v historickém atriu fakulty v Konviktu ve dnech 21. - 23. března 2014. Záštitu nad akcí převzal náměstek primátora hl. města Prahy Ing. Jiří Nouza.

Výstava nabídne průřez historií fenoménu českého motocyklu. Budou zde k vidění nejen stroje známé z našich silnic, ale také sportovní speciály, které pomohly svým řidičům k mistrovským titulům v rozličných disciplínách. Shlédnout bude možné více než padesát strojů mnoha českých a československých značek, od nejstarších Laurin a Klement, které nastartovaly výrobu v Mladé Boleslavi, přes Jawy, nejrozšířenější značku, až po několik značek současných výrobců. Dále se setkáte s technickými unikáty jako třísedadlovou Čechií nebo Čezetou se sidecarem.

Součástí bude ukázka prací slavného českého fotografa techniky na dvou kolech Jaroslava Sejka, představující na osmdesát jeho nejkrásnějších fotografií.

S myšlenkou na obnovení tradice samostatné výstavy věnující se českému motocyklu po více než sto letech přišel kolektiv z Ústavu dopravních prostředků ČVUT v Praze Fakulta dopravní, kde byl zahájen studentský projekt „Bezpečný motocykl“. Jeho význam spočívá ve zvýšení bezpečnosti jízdy na motocyklu a moderního způsobu využívání jednostopých motorových vozidel.

Vstupné je zdarma a v rámci výstavy bude možné navštívit i specializovaná pracoviště fakulty.

Fotografie

fotografie, poskytl Ústav K616 fotografie, poskytl Ústav K616 fotografie, poskytl Ústav K616 fotografie, poskytl Ústav K616 fotografie, poskytl Ústav K616 fotografie, poskytl Ústav K616 fotografie, poskytl Ústav K616 fotografie, poskytl Ústav K616

ilustrační obrázek k Pozvánka do divadla

Pozvánka do divadla

3.11.2013

Satirické studentské divadlo COMICA ECONOMICA, společné divadlo studentů a pedagogů ČVUT i dalších zájemců připravuje hry: "Globální slavnost", "Facenet", "Zkouška z politologie - Gustav Husák superstar" a "Prezidentka Hillary, stážista Monik Levinský a prokurátor Ringo Star" a hledá nové tváře. Nejbližší představení se koná již 3.11.2013 v 17:00 v Domě národnostních menšin, Vocelova 3, Praha 2 (u stanice Metra I. P. Pavlova).

V rámci tohoto představení bude rovněž prezentována a pokřtěna nová kniha děkana FD.

Všichni jste srdečně zváni!

pozvánka do divadla


ilustrační obrázek k Razítko k 20. výročí zahájení výuky na FD

Razítko k 20. výročí zahájení výuky na FD

7.10.2013 - 13.10.2013

Všechny příznivce naší fakulty bychom rádi informovali, že od pondělí 7.10.2013 bude 1 týden na hlavní poště v Jindřišské ulici v Praze (na přepážce s příležitostným razítkem) komukoli k dispozici příležitostné razítko k 20. výročí zahájení výuky na ČVUT v Praze Fakultě dopravní.


ilustrační obrázek k Galavečer k 20 letům Fakulty dopravní

Galavečer k 20 letům Fakulty dopravní

19.9.2013

V historických prostorech Betlémské kaple vyvrcholí oslavy 20 let Fakulty dopravní. Za přítomnosti předních osobností akademické obce i politické sféry, které v uplynulých letech významnou měrou přispěly k rozvoji fakulty, budou na galavečeru předána výroční ocenění Fakulty dopravní, ceny European Friedrich-List-Award 2013 a oceněni vítězové soutěže SFDI o nejlepší práci v oboru. Součástí večera bude kulturní a společenský program.

pozvánka na galavečer


ilustrační obrázek k Almanach Fakulty dopravní

Almanach Fakulty dopravní

1.9.2013

Výroční sborník Fakulty dopravní v přehledné formě shrne nejzajímavější vědeckovýzkumnou činnost v oboru dopravních věd, která vznikla pod záštitou Fakulty dopravní. Sborník bude obsahovat vybrané práce akademiků, doktorandů, studentů a externích spolupracovníků fakulty. Odbornou úroveň příspěvků garantuje redakční rada sborníku a nejlepší příspěvky budou oceněny v rámci soutěže SFDI o nejlepší práci v oboru.


ilustrační obrázek k Letní dopravní škola opět proběhla na zámecké sýpce v Děčíně

Letní dopravní škola opět proběhla na zámecké sýpce v Děčíně

12.8.2013 - 16.8.2013

Projekt Popularizace vědy a výzkumu na ČVUT a jeho klíčová aktivita, zaměřená na popularizaci dopravy, pokračovala v srpnu již čtvrtou letní dopravní školou a opět ve velmi atraktivním prostředí děčínské vysokoškolské koleje, umístěné v bývalé zámecké sýpce.

Projekt Popularizace vědy a výzkumu na ČVUT a jeho klíčová aktivita, zaměřená na popularizaci dopravy, pokračovala v srpnu již čtvrtou letní dopravní školou a opět ve velmi atraktivním prostředí děčínské vysokoškolské koleje, umístěné v bývalé zámecké sýpce. Atraktivnost prostředí je navíc od letošního července podtržena zpřístupněním opravených zámeckých zahrad, které se nachází hned vedle vysokoškolského areálu. Studenti využívají tento areál k bydlení, i k vlastním přednáškám.

Během jednoho týdne je lektoři provedli několika různými oblastmi, které názorně ukazují, jak se doprava neustále dynamicky rozvíjí. Jednotlivé přednášky byly zaměřeny na historii, ekonomiku nebo bezpečnost dopravy, dále přiblížily problematiku letecké dopravy nebo principy tvorby taktového grafikonu v železniční dopravě. Program byl doplněn o exkurze do atraktivních míst, řídící centrum dvou tunelů na dálnici D8, které se nachází v Řehlovicích nebo do muzea dopravy v Drážďanech. Úspěch sklidil i cyklovýlet na trase Schmilka – Děčín, který je propojen s přednáškou o cyklistické dopravě.

„Bylo skvělé sledovat, s jakým zaujetím studenti k srpnové letní škole přistoupili. Ocenili všechny přednášky i doplňkový program. O to více těší, že s některými z nich se budeme v nadcházejícím semestru potkávat i na naší fakultě, kam nastupují do prvního ročníku“, poznamenal odborný garant klíčové aktivity Zdeněk Říha.

Informace k této klíčové aktivitě a mnoho fotek z pořádaných letních škol lze nalézt na stránkách projektu http://dopravanasbavi.cz/ a také na facebookových stránkách a to na adrese: https://www.facebook.com/DopravaNasBavi.

Fotografie

fotka-01 fotka-02

ilustrační obrázek k Kniha prof. Miroslava Svítka

Kniha prof. Miroslava Svítka

11.8.2013

Víc než součet částí shrnuje populární formou myšlenky z oblasti systémových věd, které byly od počátku na Fakultě dopravní intenzivně rozvíjeny. Úvodní slova prof. Petra Moose připomínají, že informační prostředí určuje velkou měrou kvalitu dopravních systémů a je nedílnou podmínkou pro vznik inteligentních dopravních systémů.

další informace


ilustrační obrázek k Sborník Fakulty dopravní

Sborník Fakulty dopravní

11.8.2013

Výroční sborník Fakulty dopravní v přehledné formě shrne nejzajímavější vědeckovýzkumnou činnost v oboru dopravních věd, která vznikla pod záštitou Fakulty dopravní. Sborník bude obsahovat vybrané práce akademiků, doktorandů, studentů a externích spolupracovníků fakulty. Odbornou úroveň příspěvků garantuje redakční rada sborníku a nejlepší příspěvky budou oceněny v rámci soutěže SFDI o nejlepší práci v oboru.


ilustrační obrázek k Cyklojízda s děkanem 2013

Cyklojízda s děkanem 2013

24.5.2013

Za účasti děkana Fakulty dopravní pana profesora Svítka se v Děčíně uskuteční sportovně-kulturní akce Cyklojízda s děkanem. Poznávejte krásy děčínské přírody a zároveň udělejte něco i pro svoje zdraví. K vidění budou také prostory Městské knihovny a exteriéry Děčínského zámku s růžovou zahradou. Doplnit energii si pak můžete na závěrečné Grillpárty před Zámeckou sýpkou.

pozvánka n akci


ilustrační obrázek k Slavnostní otevření Dopravního sálu

Slavnostní otevření Dopravního sálu

23.4.2013

Za přítomnosti rektora ČVUT pana profesora Havlíčka, děkana Fakulty dopravní pana profesora Svítka a dalších významných hostů bude slavnostně otevřen Dopravní sál Fakulty dopravní. Součástí akce bude i prohlídka nově zrekonstruovaných prostor v budově A kampusu fakulty v Horské ulici s možností prohlédnout si laboratoře Ústavu letecké dopravy a Ústavu dopravních prostředků.


ilustrační obrázek k Comica Economica uvádí: Globální slavnost a FACENET

Comica Economica uvádí: Globální slavnost a FACENET

21.4.2013

Divadlo Comica Economica Vás zve na představení her Bohumíra Štědroně GLOBÁLNÍ SLAVNOST (miniparodie na Zahradní slavnost) a FACENET (o založení celosvětové počítačové sítě na Harvardu). Divadlo, které tvoří posluchači VŠE Praha, Univerzity Karlovy a ČVUT, věnuje tato svá představení 60. výročí Vysoké školy ekonomické v Praze a 20. výročí ČVUT v Praze Fakulty dopravní.

pozvánka na akci


ilustrační obrázek k Reprezentační ples Fakulty dopravní 2013

Reprezentační ples Fakulty dopravní 2013

10.4.2013

Již v dubnu se uskuteční 10. Reprezentační ples Fakulty dopravní. V příjemném prostředí si nejenom můžete zatančit, ale i neformálně popovídat se svými kolegy a vyučujícími. Vstupenky jsou v prodeji v knihovně Fakulty dopravní, Horská 3, a na sekretariátě K611, Na Florenci 25, 4. patro. Informace, rezervace: 224 359 191, hyksova@fd.cvut.cz.

další informace


ilustrační obrázek k Orientační závod s využitím linek PID

Orientační závod s využitím linek PID

8.3.2013

Studenti ČVUT v Praze ve spolupráci s mapovým vydavatelstvím Žaket pořádají Orientační závod s využitím linek Pražské integrované dopravy. Jedná se o akci sportovní akci, která je přístupná pro širokou veřejnost. Závod samotný je pořádán v rámci Studentského dne Fakulty dopravní, který se uskuteční 8. března 2013 v Praze na Albertově. Úkolem účastníků je nasbírat co nejvyšší počet bodů dosažením kontrolních stanovišť v síti PID.

podrobnější informace


ilustrační obrázek k Studentský den Fakulty dopravní

Studentský den Fakulty dopravní

8.3.2013

Studenti z Fakulty dopravní pro vás nachystali na 8. březen 2013 první ročník Studentského dne. Celá akce vypukne ve 13 hodin v Horské v areálu ČVUT. Společně budou studenti prezentovat své organizace a kluby působící na univerzitě společně na jednom místě s projekty i vědeckou činností fakult a ústavů. Akce je určena nejen zájemcům o studium, ale i současným studentům a vyučujicím. Přijďte si užít studentský život!

podrobnější inormace


ilustrační obrázek k Ze života projektu ATLANTIS

Ze života projektu ATLANTIS

9.7.2012

Fakulta dopravní má první absolventy joint-degrees oboru TR – Transportation and Logistic Systems, kteří získali diplom jak na ČVUT FD tak i na The University of Texas at El Paso, USA.

Před dvěma lety zahájily ČVUT FD, Žilinská univerzita v Žiline (UNIZA) a The University of Texas at El Paso, USA (UTEP) společný magisterský joint-degrees studijní program v oboru "Doprava a logistické systémy", který na ČVUT FD běží pod hlavičkou nově akreditovaného navazujícího magisterského oboru TR – Transportation and Logistic Systems. Studenti oboru TR absolvují první rok studia na ČVUT FD a Žilinskej univerzite v Žiline a na druhý rok studia potom vyjedou do USA na UTEP.

V letošním akademickém roce po velmi úspěšném ukončení druhého roku studia na UTEP, ČVUT FD a UNIZA získalo dva diplomy celkem osm studentů – čtyři z ČVUT FD, tři z UNIZA a jedna studentka z UTEP. Obhajoby diplomových prací a státní závěrečné zkoušky probíhaly prostřednictvím videokonference s účastí profesorů participujících univerzit. V komisi pro obhajoby diplomových prací v El Pasu působil i pan děkan prof. Dr. Ing. Miroslav Svítek. V srpnu letošního roku odjedou studovat na UTEP další dva studenti ČVUT FD.

Na přiložených fotografiích zleva jsou členové hlavní přijímací komise oboru TR, která na svém zasedání 4.6.2012 vybrala další tři studenty, kteří začnou studovat první část svého joint-degrees studia na ČVUT FD v nadcházejících zimním semestru. Další fotografie je z neformálního setkání výkonného týmu projektu dne 23.6.2012, třetí snímek je ze setkání děkana ČVUT FD a týmu ATLANTIS s čerstvými absolventy, kteří na výbornou zakončili druhý rok joint-degrees studia v USA. Na snímku chybí nyní již Ing. MSc. Markéta Vavrová, která pokračuje ve studiu na UTEP v doktorském studijním programu. Poslední snímek je pak z promoce absolventů v El Pasu.

Předání diplomů ČVUT a UTEP našim úspěšným absolventů proběhne 25.9.2012 v Betlémské kapli. Diplomové práce Ing. Msc. Alejandry Gallegos, Ing. MSc. Markéty Vavrové a Ing. MSc. Nely Blejchařové byly nominovány na Cenu Prof. Ing. Dr. Jaroslava Vlčka, DrSc. a jejich autorkám bude během promoce udělena Pochvala děkana za vynikající diplomovou práci.

Pan děkan a tým ATLANTIS poděkoval při závěrečném setkání našim prvním transatlantickým absolventům joint-degrees studijního programu za vzornou reprezentaci ČVUT FD v USA.

Fotografie

fotka-01 fotka-02 fotka-03 fotka-04

ilustrační obrázek k Podpis smlouvy o spolupráci mezi FD a Českou poštou

Podpis smlouvy o spolupráci mezi FD a Českou poštou

18.6.2012

Děkan Fakulty dopravní prof. Dr. Ing. Miroslav Svítek a generální ředitel České pošty Ing. Petr Zatloukal, MSC, MBA podepsali smlouvu o spolupráci. Tato smlouva umožní úzkou spolupráci obou institucí například v podobě zadávání a vedení diplomových prací anebo spoluúčasti odborníků České pošty na výzkumných projektech stejně jako i jejich podíl na odborné výuce a společné publikační činnosti.


ilustrační obrázek k Koncert ČVUT FD v katedrále sv. Víta

Koncert ČVUT FD v katedrále sv. Víta

11.6.2012

Koncert v Katedrále sv. Víta, Václava a Vojtěcha v Praze se uskuteční v pondělí 11. června 2012 od 18 hodin. Vstup je volný. Tento koncert pořádá každoročně Fakulta dopravní na závěr zde přednášených technických předmětů. Vstoupit do katedrály můžete západním průčelím do 17.45 hodin, později prosím užijte postranní vchod (kaplí sv. Zikmunda) ze severní strany katedrály z Vikářské ulice. Prosíme o dochvilnost. Se srdečným pozdravem Ondřej Hába a Rudolf Pohl
pozvánka na koncert
fotografie z koncertu


ilustrační obrázek k Reprezentační ples Fakulty dopravní 2012

Reprezentační ples Fakulty dopravní 2012

26.4.2012

Dne 26. dubna 2012 od 19:45 hodin se v Masarykově koleji v Praze 6, Thákurova 1, uskuteční Reprezentační ples Fakulty dopravní. Vstupenky jsou v prodeji v knihovně Fakulty dopravní, Horská 3, a na sekretariátě K611, Na Florenci 25, 4. patro. Informace, rezervace: 224 359 191, hyksova@fd.cvut.cz

Fotografie z akce

Autorem fotografií je Martin Zach .


ilustrační obrázek k Výročí založení Ústavu pro bakalářská studia – pracoviště Děčín – 15 let

Výročí založení Ústavu pro bakalářská studia – pracoviště Děčín – 15 let

30.10.2010

U příležitosti oslav 15. výročí existence pracoviště Děčín ČVUT v Praze Fakulty dopravní se dne 30. září 2010 uskuteční v prostorách vzdělávacího střediska Zámecká Sýpka v Děčíně odborná konference o problematice dopravy v děčínském regionu. V 18.00 hodin na konferenci naváže slavnostní vernisáž k otevření tematické výstavy Děčín – město dopravy. Pro veřejnost bude výstava otevřena od 1. 10. do 31. 10. 2010. Vstup je bezplatný. Záštitu nad oslavami převzali primátor města Děčína Ing. Vladislav Raška a děkan ČVUT v Praze Fakulty dopravní prof. Dr. Ing. Miroslav Svítek.

Cedulka Ústavu pro bakalářská studia v DěčíněZaložení vysokoškolského pracoviště v Děčíně podporovaly místní a regionální iniciativy již od roku 1990. Na podzim roku 1994 vznikl společný záměr Fakulty dopravní a Fakulty jaderné a fyzikálně inženýrské ČVUT v Praze a Okresního a Městského úřadu v Děčíně zřídit vysokoškolské pracoviště. Hlavním cílem bylo vytvořit možnosti pro růst vzdělanosti v regionu a následně zvýšit nabídku kvalifikovaných pracovních sil, po nichž je v tomto průmyslovém a dopravně významném prostředí trvale vysoká poptávka. Dalším významným krokem pro realizaci projektu bylo počátkem roku 1995 usnesení Okresního shromáždění, které při schvalování hospodaření za rok 1994 rozhodlo o přidělení částky ve výši 20 milionů Kč na zahájení činnosti vysokoškolského pracoviště a rekonstrukci barokní zámecké sýpky na vysokoškolskou kolej. Tak získala tato myšlenka významnou regionální podporu, nebo? zástupci všech obcí v okrese se vzdali této částky ve prospěch nově vznikajícího vysokoškolského pracoviště.

Budova FD v DěčíněPrvní etapa projektu byla úspěšně zakončena slavnostním zahájením činnosti pracoviště a první imatrikulací studentů 28. září 1995. Na podzim roku 1996 byla zprovozněna vysokoškolská kolej a budova byla oceněna první cenou v soutěži o nejlepší rekonstrukci historického objektu. V roce 2001 vznikl s podporou významných děčínských podniků program celoživotního vzdělávání Technologický institut, kde probíhají studijní, motivační a rekvalifikační programy. Ústav trvale spolupracuje s podniky a organizacemi v odborné sféře a na koncepčních projektech rozvoje regionu.

V rámci výročí se chystá:

  • Tématická výstava s názvem "Děčín – město dopravy"
    (termín: 30.9 - 20.11.2010)
  • Konference na téma: "Problematika dopravy v Děčíně a jeho okolí"

děkan FD a primátor Děčína

 

Dokumenty k výročí:

  • Dopis primátorovi Děčína Ing. Vladislavu Raškovi - žádost o záštitu soubor pdf (~14.8 kB)
  • Dopis primátora Děčína Ing. Vladislava Rašky - převzetí záštity soubor pdf (~132.3 kB)

ilustrační obrázek k Unikátní výstava ČVUT v Praze poukazuje na význam dopravy pro vznik novodobých měst

Unikátní výstava ČVUT v Praze poukazuje na význam dopravy pro vznik novodobých měst

24.9.2010 - 21.12.2010

ČVUT v Praze Fakulta dopravní pořádá ve dnech 24. září až 31. prosince 2010 výstavu s názvem „Jak se tvoří město“. Cílem výstavy je ukázat klíčovou roli dopravy v období vrcholné průmyslové revoluce a její úlohu při „vytváření“ novodobých měst. Slavnostní vernisáž výstavy se uskuteční dne 23. září od 19.00 hodin v Národní technické knihovně (Technická 6, Praha 6) za přítomnosti primátora hlavního města Prahy MUDr. Pavla Béma.


ilustrační obrázek k Reprezentační ples Fakulty dopravní 2008

Reprezentační ples Fakulty dopravní 2008

2.4.2008

Od 19:45 hodin se v Masarykově koleji v Praze 6, Thákurova 1, uskuteční Reprezentační ples Fakulty dopravní. Vstupenky jsou v prodeji v knihovně Fakulty dopravní, Horská 3, a na sekretariátě K611, Na Florenci 25, 4. patro. Informace, rezervace: 224 359 191, hyksova@fd.cvut.cz.

pozvánka na ples


ilustrační obrázek k Reprezentační ples Fakulty dopravní 2007

Reprezentační ples Fakulty dopravní 2007

26.4.2007

Od 19:45 hodin se v Masarykově koleji v Praze 6, Thákurova 1, uskuteční Reprezentační ples Fakulty dopravní. Vstupenky jsou na sekretariátě K611, Na Florenci 25, 4. patro, místnost F405.

pozvánka na ples


ilustrační obrázek k 300 let Českého vysokého učení technického v Praze

300 let Českého vysokého učení technického v Praze

22.9.2006 - 30.6.2007

Oslavy potrvají od září 2006 až do června 2007. Vrcholem oslav bude 18. leden 2007 - den vzniku ČVUT. V celém tomto období budou probíhat nejrůznější akce do kterých se můžete zapojit i Vy.

podrobnější informace


ilustrační obrázek k Reprezentační ples Fakulty dopravní 2005

Reprezentační ples Fakulty dopravní 2005

27.4.2005

Od 19:45 hodin se v Masarykově koleji v Praze 6, Thákurova 1, uskuteční Reprezentační ples Fakulty dopravní. Vstupenky jsou na sekretariátě K611, Na Florenci 25, 4. patro, místnost F405.

podrobnější informace


ilustrační obrázek k 10. výročí založení Fakulty dopravní

10. výročí založení Fakulty dopravní

26.5.2003 - 27.5.2003

U příležitosti 10. výročí založení naší fakulty - Fakulty dopravní se konala konference "Doprava a telekomunikace pro 3. tisíciletí" (26. - 27.5.2003), Slavnostní veřejné zasedání Vědecké rady a Akademického senátu FD v Betlémské kapli a společenské setkání pro zaměstnance a přátele FD.

Konference "Doprava a telekomunikace pro 3. tisíciletí"
26.5.2003

foto-001 foto-002 foto-003 foto-004 foto-005 foto-006 foto-007 foto-008 foto-009 foto-010 foto-011 foto-012

Slavnostní veřejné zasedání Vědecké rady a Akademického senátu FD v Betlémské kapli
26.5.2003

foto-013 foto-014 foto-015 foto-016 foto-017 foto-018 foto-019 foto-020 foto-021 foto-022 foto-023 foto-024 foto-025 foto-026 foto-027 foto-028 foto-029 foto-030 foto-031 foto-032 foto-033 foto-034 foto-035 foto-036 foto-037 foto-038 foto-039 foto-040 foto-041 foto-042 foto-043 foto-044

Konference "Doprava a telekomunikace pro 3. tisíciletí"
27.5.2003

foto-045 foto-046 foto-047 foto-048 foto-049 foto-050 foto-051 foto-052 foto-053 foto-054 foto-055 foto-056 foto-057 foto-058 foto-059 foto-060 foto-061 foto-062

Společenské setkání - raut
27.5.2003

foto-063 foto-064 foto-065 foto-066 foto-067 foto-068 foto-069 foto-070 foto-071 foto-072 foto-073 foto-074 foto-075 foto-076 foto-077 foto-078 foto-079 foto-080 foto-081 foto-082 foto-083 foto-084 foto-085 foto-086 foto-087 foto-088 foto-089 foto-090 foto-091 foto-092 foto-093 foto-094 foto-095 foto-096 foto-097 foto-098 foto-099 foto-100 foto-101 foto-102 foto-103 foto-104 foto-105 foto-106 foto-107 foto-108 foto-109 foto-110 foto-111 foto-112 foto-113 foto-114 foto-115 foto-116 foto-117 foto-118 foto-119 foto-120 foto-121 foto-122 foto-123 foto-124 foto-125 foto-126 foto-127 foto-128 foto-129 foto-130 foto-131 foto-132 foto-133

Autoři fotografií: Ing. Václav Machek, CSc.; Doc. Ing. Mirko Novák, DrSc.; Doc. Ing. Rudolf Pohl, CSc.; Ing. Ivan Poláček; Martin Brumovský

logo 25 let FD

Stránky akcí věnované
25. výročí založení FD


logo 20 let FD

Stránky akcí věnované
20. výročí založení FD

  • sborník vybraných příspěvků vydaných k 20 výročí FD soubor pdf  (~31.2 MB)