info k situaci na Ukrajině
logo ČVUT FD

O www stránkách

Technické údaje

návrh webu - studenti Zdeňka Janáčiková a Oldřich Štumbauer
návrh studentů
Webové stránky ČVUT v Praze Fakulty dopravní se v maximální míře snaží o přístupnost svého obsahu i funkčnost. Základní vzhled webových stránek vychází z návrhu studentů Fakutly dopravní Zdeňky Janáčikové a Oldřicha Štumbauera v rámci semestrální práce předmětu 14WS2.

Navržený layout je responzivní a jako základní stavební kámen byl použit Bootstrap framework . Stránky jsou vytvořeny pomocí značkovacího jazyka HTML 5 , skriptovacích jazyků: PHP a JavaScriptu . K ukládání dat se používají databázové systémy: MySQL a Oracle . Pro vytvoření grafické podoby stránek byly použity kaskádové styly CSS .

Stránky jsou testovány pro grafické prohlížeče Firefox , Chrome , Opera , Internet Explorer a Safari . Respozivní vzhled je kontrolován na reálných zařízeních (mobily, tablety atd.) a pomocí online aplikace např. Responsive design checker .

Pro vyhledávání je použit fulltextový vyhledávač Google , omezený na vyhledávání v doméně *.fd.cvut.cz.


Databáze osob

Fakultní stránky využívají pro zobrazování informací o osobách údaje z databáze osob na ČVUT - Usermap . Každá osoba je zodpovědná za údaje, které jsou o ni v usermapu vedeny.


Dokumenty a formuláře

Většina dokumentů a formulářů ke stažení je k dispozici v obecném formátu , pro jehož zobrazení doporučujeme mít naistalovanou aplikaci Adobe Reader, který si můžete zdarma stáhnout.

Některé dokumenty a formuláře jsou ve formátu ikona formátu .doc, ikona formátu .xls a ikona .zip souboru. Pro zobrazení a úpravu těchto dokumentů je nutné mít nainstalován produkt Microsoft Office , Apache OpenOffice nebo LibreOffice . Balíček kancelářských aplikací Apache OpenOffice a LibreOffice je zdarma ke stažení.


Kontakt

Pokud na stránkách Fakulty dopravní ČVUT narazíte na nějakou chybu, nepřesnost či budete chtít něco změnit či vylepšit, kontaktujte prosím správce webu na e-mailové adrese: webmaster@fd.cvut.cz.