covid-19 info

logo ČVUT

Fakulta v médiích je o nás slyšet

21.10.2015 Učíme studenty Fakulty dopravní mezioborovému přístupu v managementu pdf soubor   (~245.9 kB)

Velký rozhovor s děkanem naší fakulty prof. Miroslavem Svítkem v časopise Moderní řízení nejen o projektové výuce a spolupráci s externími firmami.

19.10.2015 Studenti Fakulty dopravní se dobře uplatňují i díky praxi v zahraničí pdf soubor   (~904.8 kB)

Rozhovor s děkanem naší fakulty prof. Miroslavem Svítkem v Hospodářských novinách (zkrácená verze z časopisu Moderní řízení).

15.10.2015 Naše železniční tunely

Hostem pořadu Jak to vidíte? byl Ing. Zdeněk Michl pracovník ústavu K617 a předseda Spolku ŽelPage. Povídání bylo o našich železničních tunelech a o historii jejich budování u nás. Dozvíte se, kde leží ty nejzajímavější, či jak je zajištěn jejich provoz a bezpečnost.

18.9.2015 Je Blanka tunel?

Hostem Radiofóra byl prof. Ing. Pavel Přibyl, CSc., vedoucí Ústavu dopravních systémů a povídání nebylo o ničem jiném než o tunelu Blanka. 

11.9.2015 Povídání o tunelu Blanka s profesorem Moosem

„Mnoho evropských měst nám bude tuto stavbu závidět. Je to nejdelší tunel v intravilánu města a moderní trend je dostat individuální dopravu pod zem, abychom měli větší komfort pro pěší, cyklistickou a další dopravu na povrchu,“ říká profesor Petr Moos.

23.7.2015 Vyšetřování železničního neštěstí ve Studénce

Doc. Ing. Jindřich Šachl, CSc. byl hostem pořadu Studia ČT24 na téma vyšetřování železničního neštěstí ve Studénce. Na videu můžete shlédnout od 14:15 minuty.

12.7.2015 Budoucnost mýtného systému

Doc. Ing. Václav Jirovský, CSc. v nedělním pořadu Otázky Václava Moravce na téma budoucnost mýtného systému, smluvní závazky ke společnosti Kapsch, efektivita současného způsobu výběru mýta, úvahy o zpoplatnění některých komunikací 1. třídy.

4.6.2015 Bezpečnostní kontroly na letištích

Komentář doc. Ing. Václava Jirovského, CSc. ve Studiu 6, k bezpečnostním kontrolám na letištích, můžete shlédnout na stránkách ČT.

7.5.2015 Smart Cities

Povídání o SMART CITIES i s naším panem děkanem prof. Dr. Ing. Miroslavem Svítkem, dr. h. c.

23.3.2013 Kdo má informace, má moc pdf soubor   (~567.8 kB)

Rozhovor s doc. Ing. Václavem Jirovským, CSc., který vyšel v příloze Víkend deníku Hospodářské noviny.

10.10.2012 Téma Psychopati za volantem. Proč se někteří z nás chovají při řízení auta jako šílenci?

Článek o agresivitě za volantem, kde závěry z výzkumu popisuje i doc. Ing. Petr Bouchner, Ph.D.

13.9.2012 Dopravní fakulta ČVUT analyzovala srážku vozidla s dětským cyklistou

Ústav soudního znalectví v dopravě se zabývá analýzou dopravních nehod. Na projektu řešícím dopady střetu osobního vozidla s dětským cyklistou spolupracuje tým studentů, kteří provádějí výzkum v rámci svých bakalářských a diplomových prací.

10.9.2012 FD na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně

Studenti Ústavu soudního znalectví v dopravě a Ústavu řídicí techniky a telematiky představili v rámci projektu „Popularizace vědy a výzkumu ČVUT“ mimo jiné i studentské crash testy střetu dětského cyklisty s osobním automobilem, projekt Krkonošského metra nebo například výhody digitálního řízení Pragotronu.

8.6.2012 Boční náraz čelníkem

Projekt Fakulty dopravní v dokumentu České televize Kolektiv ústavu K623 pod vedením doc. Ing. Václava Jirovského, Csc. a prof. Ing. Jana Kovandy, CSc. provedl dne 31.5. 2012 experiment skrytý pod názvem "Boční náraz čelníkem". Z celého experimentu byl pořízen vědecko-technický pořad České televize s názvem PORT.

23.5.2012 ČVUT Praha testuje elektrickou Škodu Octavia

V pátek dne 18. 5. 2012 bylo zástupci společnosti Škoda Auto, a. s. předáno v atriu hlavní budovy ČVUT v Praze Fakulty dopravní jedno z flotily deseti elektrovozidel Škoda Octavia.

23.5.2012 Elektrická ŠKODA Octavia Green E Line pro budoucí dopravní experty

Experti Fakulty dopravní ČVUT budou vůz ŠKODA Octavia Green E Line testovat za běžných provozních podmínek a využívat k výzkumným účelům na poli elektromobility. ŠKODA počítá s tím, že z každodenního provozu získá důležité poznatky pro vývoj svých elektromobilů.

20.3.2012 Letecká doprava není místo, kde byste chtěli za pár let být, řekl viceprezident ČSA studentům

Vtipně zabalený pesimismus bez šťastného konce. Tak by se dala shrnout dnešní přednáška viceprezidenta Českých aerolinií Jiřího Marka pro studenty ČVUT.

18.3.2012 Strach o dítě

Reportáž věnovaná havárii autobusu ve Švýcarsku vystoupili i odborníci z naší fakulty doc. Ing. Petr Bouchner, Ph.D. a prof. Ing. Mirko Novák, Csc. (168 hodin ČT).

10.8.2011 Český výzkum chytré dopravy zaujal Australany pdf soubor   (~169.8 kB)

Přední australská univerzita má zájem o dopravní výzkum pražské ČVUT, který se zaměřuje hlavně na bezpečnost v dopravě. Výměnou za české know-how nabízí technologický institut v Melbourne své špičkově vybavené laboratoře.

18.6.2011 Studenti přednesli možnosti, jak ulevit dopravě

Pracovní studentský seminář (MEPS2011 - XXII. mezinárodní studentský dopravně-inženýrský seminář s mezinárodní účastí studentů vysokých škol s dopravní specializací) proběhl dne 12.6.-17.6.2011 ve městě Náchod společně s pedagogy a studenty ČVUT v Praze Fakulty dopravní, Fakulty stavební Technické a ekonomické univerzity Budapešť a Fakulty stavební Technické univerzity Vídeň.

31.3.2011 Nové číslo Tecnicallu věnované Fakultě dopravní

Tecnicall 1/2011 je věnované dopravě 21. století a tvoří jej převážně články odborníků z Fakulty dopravní. Jednotlivá témata jsou věnována energetice, bezpečnosti v dopravě nebo problematice letecké dopravy. Součástí je i editorial bývalého děkana FD profesora Petra Moose a velký rozhovor s děkanem současným - profesorem Miroslavem Svítkem.