info k situaci na Ukrajině
logo ČVUT FD

Specializované centrum pro aplikovanou simulaci a vizualizaci

Vedoucí pracoviště:
Ing. Ondřej SMÍŠEK
Zástupce vedoucího:
Ing. Libor ŽÍDEK
Pracovníci za FD:
Ing. Jan MEJSTŘÍK
doc. Ing. Stanislav NOVOTNÝ, Ph.D.
Ing. Zdeněk SVATÝ, Ph.D.
Ing. Jan VYČICHL, Ph.D.

Charakteristika

Technologie edge-blending v kombinaci s nasazením profesionálních vysoce svítivých projektorů umožňuje spojit dva (případně více) projektorů vedle sebe, čímž vzniká dvojnásobný projekční prostor. Výsledný zobrazený prostor nabízí názornější možnosti prezentování, možnost práce v konstrukčních CAD softwarech ve vysoké úrovní detailu, v software určených pro 3D modelování či v grafických editorech a výrazně tak posouvá využitelnost projekce. Dvojnásobná plocha desktopu o rozlišení téměř 2x FULLHD na ploše o šířce sedmi metrů dává prostor nejen pro detailní zobrazení bez nutnosti přiblížení a přehled o celku publiku (studentům) sedícímu na cca 20 místech v laboratoři.

Laboratoř je také vybavena 3D projekcí pro 20 účastníků, včetně kompletní 3D infrastruktury (3D aktivní plátno, 3D aktivní brýle, speciální grafická výkonná karta).

Laboratoř nabízí možnost využití nejnovějšího 3D grafického akcelerátoru speciálně vyvinutého pro síťové aplikace. Jedná se o výkonnou grafickou kartu určenou pro virtuální desktopy a 3D aplikace, která umožní pracovišti využívat efektivně pokročilý 3D software a další výpočetně náročné aplikace na více než jednom počítači a směrovat výstup např. na velkoplošnou projekci s edge-blendingem nezávisle na grafické kartě užité na cílovém zobrazovači.

Laboratoř nabízí řadu možností využití pro soukromé i veřejné subjekty v oblastech výuky a školení, vizualizací, demonstrací a ukázek virtuálních produktů, plánovaných staveb, velkoplošných fotografií, plánů a výkresů, rozměrných grafů a mnoho dalších aplikací, kde je nespornou výhodou možnost vidět a vnímat velké celky s vysokou měrou detailu, stejně jako možnost reálné 3D vizualizace.

fotka budovy decin

Kontaktní údaje

Adresa pracoviště
405 02 Děčín 1, Pohraniční 1

Tel: 224 358 404

Kudy k nám
mapa + street view